Miałam już nie robić żadnego nowego wpisu przed ukończeniem Ebooka DOKTOR SŁOŃCE – ale aż żal byłoby stracić taką okazję i nie wykorzystać dobroczynnej mocy kwitnącego właśnie ziela.
Roślina lecznicza o nazwie glistnik Jaskółcze Ziele, z łac. Herba Chelidonii, znana była w medycynie przedwojennej pod nazwą Rączki Panny Maryi. Jej właściwości są wyjątkowe, wystarczy wspomnieć, że zawiera 32 alkaloidy przeciwnowotworowe – czego nie posiada żadna roślina ani lek syntetyczny.
Niewiele osób wie, że glistnik stosuje się niemal we wszystkich chorobach oczu oraz przy regeneracji wzroku (za wyjątkiem jaskry). Szybko unicestwia wszelkie bakterie, wirusy, chlamydie, pierwotniaki, nużeńce. Regeneruje wzrok u osób spędzających dużo czasu przed komputerem, przy pracach spawalniczych czy też jeżdżących nocą.

Do koncentratu potrzebujesz tylko 3 składników: ziele glistnika, miód i sól!
Jaskółcze ziele połączone z miodem ze sprawdzonej pasieki i odrobiną soli kłodawskiej szybko poprawia wzrok i leczy absolutnie wszystkie stany zapalne! Silnie regeneruje i odżywia oko, jego komórki, mięśnie i cały układ nerwowy. Przywraca w gałce ocznej prawidłowe krążenie krwi!
Stopniowo cofa się zaćma, zmętnienie rogówki, krwawienia i odklejanie siatkówki, pajączki w polu widzenia. Nawet bardzo silne stany zapalne zmniejszają się zaledwie po pierwszym dniu stosowania.
Jeśli w Twojej dolegliwości nie pomaga żaden antybiotyk, steryd, wypróbuj jaskółcze ziele! Ja osobiście przekonałam się o spektakularnym działaniu glistnika w zapaleniu spojówek i zatok. Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wykonania koncentratu glistnika – możesz go również zakupić w sklepach zielarskich lub on-line, jego koszt kształtuje się od 45 zł – 85 zł za malutką buteleczkę.
Rp. Naturalne krople glistnikowe
1. Ziele glistnika – kilka garści, najlepiej zrywać w rękawiczkach (żółty sok) ok. godz. 12.00 w pogodny dzień. Po przemyciu należy wycisnąć sok w wyciskarce/sokowirówce.
2. Do wyciśniętej ilości soku dodać taką samą porcję miodu wielokwiatowego i 2-3% soli kłodawskiej różowej nieoczyszczonej i niejodowanej. Całość umieścić w kąpieli wodnej i mieszając ceramiczną/drewnianą łyżeczką doprowadzić do wrzenia, a następnie utrzymywać w kąpieli 20 minut. Powstały koncentrat odłożyć na min. 5-6 h, aż drobinki roztworu opadną na dno. Po tym czasie należy dwukrotnie przecedzić masę glistnikową na sitku z gazą jałową i umieścić w ciemnym słoiczku. Okres bezpiecznego przechowywania do 5 lat.
3. Z powstałego koncentratu glistnikowego oraz wody destylowanej (stacja paliw 5 zł) przygotowuje się krople do bezpośredniego użytku na okres 1 tygodnia i trzyma w lodówce.
Miła informacja dla kobiet: ekstrakt wygładza i napina skórę wokół oczu.
Sposób rozcieńczenia i użycia glistnikowego koncentratu
Rozcieńczenie dla dorosłych 1:1, tj. np. pół łyżeczki koncentratu i pół łyżeczki wody.
Rozcieńczenie dla dzieci 1:3, a w bardzo silnych stanach zapalnych 1:2
Sposób używania: zakrapiać oczy 3 x dziennie po 1 kropli przez 11 dni. Będzie krótko szczypać, ale to pożądana reakcja.
W przypadku zwykłych stanów zapalnych ta kuracja powinna wystarczyć, jednak w razie przewlekłego zapalenia spojówki, rogówki należy ją powtórzyć po 11 dniach.
W przypadku zaćmy, osłabienia wzroku, silnego krótkowidztwa, dalekowidztwa, presbiopii, pajączków, odklejania siatkówki kurację stosować minimum 6 miesięcy w blokach po 11 dni, tj. 11 dni kuracji i 11 dni przerwy. I tak od początku. Dołączenie codziennych ćwiczeń, wzmacniających mięśnie oczu do kuracji glistnikowej jest w stanie zniwelować krótkowidztwo.
UWAGA! NIE STOSOWAĆ GLISTNIKA W CIĄŻY! NIE STOSOWAĆ GLISTNIKA W CHOROBACH JASKRY!
zioła, oczy, zdrowie, glistnik, jaskółcze ziele, wzrok, roślina lecznicza, zapalenie spojówek, zaćma, okulistyka
Bibliografia: Henryk Różański „Medycyna dawna i współczesna”, Aleksandr Haretsky, „Akademia Medycyny Regeneracyjnej”.